אמנות חושים (מנטליזם), חוש שישי

הדבר המציאותי היחיד שהוא בעל ערך הוא האינטואיציה  (אלברט אינשטיין)

 

כולנו מכירים את חמשת החושים – שמיעה, ראייה, מישוש, טעם וריח. חושים אלה הם מדידים וניתן לחקור אותם, לכן הם מוכרים כחושים “רשמיים”. אולם קיימים גם חושים נוספים, כמו חוש צדק, חוש התמצאות, חוש אמנותי ועוד, ויש גם חוש שנקרא “חוש שישי”.

“החוש השישי” הוא היכולת “לדעת על אירועים” שעדיין לא התרחשו או אירועים המתקיימים במרחק רב וכן מידע שאינו נקלט על-ידי חמשת החושים. יש המכנים חוש זה כאינטואיציה וכיכולת טלפתית. אף כי המדע לא הכיר באינטואיציה מאות שנים, הרי שבשנים האחרונות הרעיון של קיומה נחקר על-ידי נוירולוגים, ונערכים מחקרים המנסים לבדוק את מהותה. זה שנים רבות שקוראי מחשבות, פארא-פסיכולוגים למיניהם וגם אמני חושים עושים שימוש בחוש השישי באמצעות מגוון הכלים שרכשו למופעים על-חושיים וקריאת מחשבות.

ברור שבתחום הבידור אין מדובר במדע מדויק, אלא בשילוב מושכל ואינטליגנטי של טכניקות נרכשות למטרות בידור. אמן חושים מצליח לקרוא מחשבות, לחזות את העתיד, להזיז חפצים בכוח המחשבה, לכופף כפיות, לנחש מספרים ועוד, ובעיקר – להשלות את הקהל שהוא ניחן בכוחות על-טבעיים. למרות שהקהל יודע שמדובר במיומנות נרכשת ולא ב”מעשי ניסים”, בסוף ההופעה נשאלת תמיד השאלה “איך הוא ידע? הרי לא אמרתי לו כלום ולא רמזתי דבר”.

אל דאגה, כפי שקראתם קודם, לא מדובר בכוחות על-טבעיים אלא בטכניקות של דמיון מודרך, NLP, COLD READING (קריאה קרה), סוגסטיה, שפת גוף ועוד.

מנטליזם הוא הרבה יותר מלהטוטנות, מעריכת ניסויים או מסתם בידור. מנטליזם הוא אמנות, מסתורין, קסם.  וכמו כל צורות האמנות האמיתיות הוא דורש יכולת לשלב את החופש של הדמיון עם ההקפדה של המקצועיות.

בהופעותיי אני משתמש בכל התחומים החושיים כדי להפתיע את הקהל ולעורר מחשבה.להזמנות, שאלות ובירורים:

חייגו

052-630-9595

השאירו הודעה

contact@buiumshow.com

שילחו טופס מקוון

וניצור עמכם קשר בהקדם האפשרי
מנטליסט לאירועים - ישראל בויום